W większości hal do tej pory prym wiodą oprawy współpracujące z tradycyjnymi świetlówkami liniowymi oraz oprawy typu high-bay. Świetlówki wykorzystują technologię fluorescencyjną, która jest już przestarzała i nierozwijana. Wszystko to przez zawartą w nich rtęć, która jest szkodliwa dla środowiska. High-bay natomiast to oprawy z lampami metalohalogenkowymi lub sodowymi, przeznaczone do stosowania w wysokich halach produkcyjnych czy magazynach. Jest to oświetlenie wysokowydajne, jednak obarczone wadami. Lampy te grzeją się dość mocno i są mało przyjazne dla środowiska. Dodatkowo podczas częstego włączania i wyłączania ulegają uszkodzeniu, co z kolei wpływa na ich częstą wymianę. Koszt takiej wymiany jest spory, ponieważ oprócz wymiany lamp trzeba doliczyć jeszcze koszt podnośnika oraz straty spowodowane unieruchomieniem stanowisk, znajdujących się pod oprawą.

Dlatego też do oświetlania hal produkcyjnych i magazynowych polecane są nowoczesne oprawy z diodami LED, których żywotność jest o wiele dłuższa, a dodatkowo są bardziej energooszczędne.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Oświetlenie hali musi zapewniać pracownikom bezpieczeństwo oraz komfort pracy, który przekłada się na wydajność. Powinno być także oszczędne i praktyczne, dlatego też warto zdecydować się na oświetlenie LED. Jego największą zaletą jest ogromna oszczędność energii oraz wysoka trwałość zastosowanych diod LED, co z kolei oznacza dłuższe użytkowanie, bez konieczności częstej wymiany źródeł światła.

Należy zwrócić uwagę również na to, że oprawy wykorzystujące technologię LED świecą pełnym strumieniem świetlnym natychmiast po ich załączeniu i z taką samą mocą przez cały czas pracy.

 

Ponadto, dzięki wysokiemu wskaźnikowi oddawania barw diod LED, zbliżonemu do światła słonecznego, bardzo dobrze (wiernie) odwzorowują (odzwierciedlają) kolory otoczenia. Są to także produkty przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ nie zawierają rtęci, ołowiu ani innych substancji szkodliwych i zużywają mniej energii, co wpływa na mniejszą emisję dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery.

 

Pomimo, że oświetlenie przemysłowe LED nie należy do tanich, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ przynosi duże oszczędności.

Coraz nowsze rodzaje opraw LED sprawiają, że koszt założenia takiego oświetlenia może zwrócić się nawet już po roku. Najnowocześniejsze produkty pozwalają znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną, a przecież właścicielom hal produkcyjnych lub magazynowych właśnie o to chodzi.

 

 


Projektowanie opraw

 

Wykonanie opraw - liniowe
Profil aluminiowy, monoblok
Wysokie odprowadzenie ciepła
Ultra lekkie oprawy (3-5kg)

 

 

 


 

Duża ilość diod (do 900 szt.)
Obwód drukowany aluminiowy
35-45% maksymalnej mocy LED
Wydajność opraw do 145 lm/W

 

 

 


Obudowa-monoblok

Długość oprawy 1,5m
Moc 135W - 240W
Temperatura otoczenia 45°C
Łatwe czyszczenie tak nie
TouchDIM, MTP, Corridor tak

 

 

 

 

TWOJE KORZYŚCI:
  1. Zero zmartwień - mamy doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z oświetleniem
  2. Kompleksowe systemy i fachowa realizacja
  3. Niepowtarzalny design dla indywidualnych potrzeb
  4. Ekonomicznie - aż 70-80% oszczędności na rachunkach za energię elektr.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.